Akupunktura, akupresura v Opavě

Sužují-li nás zdravotní problémy, nemusíme se hned uchylovat ke standardnímu způsobu léčby, tedy za využití volně dostupných léků proti bolesti. Je možné také využít alternativní způsoby léčby, k nimž patří akupunktura a akupresura.

Akupunktura Opava

Akupunktura bezpochyby není pro řadu, ne-li většinu z nás, ničím zcela neznámým. Na první pohled může způsob léčby vypadat poněkud drsně. Tělo pacienta je totiž v menším, či větším měřítku pokryté spoustou jehliček. Samotný vpich akupunkturních jehliček je však minimálně bolestivý. Místo bolesti, jako takové, můžete očekávat spíše úlevu od Vašich zdravotních problémů.

Princip akupunktury

V čem spočívá základní princi akupunktury? V podstatě jsme se již v předchozích řádcích dotkli způsobu léčby v rámci akupunktury. Během akupunkturní léčby se totiž využívají jehličky, které se vpichují do jednotlivých akupunkturních bodů, které se nachází na lidském těle.

Účinky akupunktury

Kdo by měl vyzkoušet akupunkturu? Respektive, komu může akupunktura pomoci? Akupunktura sklízí úspěchy u většiny chronických potíží, ke kterým patří například bolest hlavy, únava, bolest zad, bolest krční páteře. Akupunktura přináší pozitivní výsledky také v případě, že se cítíte ve stresu, jste úzkostní, potýkáte se s neplodností, disponujete nízkým, nebo naopak vysokým krevním tlakem, sužují Vás dýchací a zažívací obtíže, trpíte poruchami spánku. Ve všech těchto případech Vás může akupunktura zbavit potíží, na které mohou být i běžné medikamenty krátké.

Princip akupresury

Co se týká akupresury, tak ta pracuje na obdobných principech jako akupunktura. Také akupresura se řadí k tradiční čínské medicíně. Na rozdíl od akupunktury se však u akupresury využívá stlačování míst, respektive akupunkturních bodů. Pokud se tedy bojíte jehel, nemáte k nim důvěru, odrazuje Vás akupunktura jako taková, pak pro Vás může být akupresura tím pravým řešením, vhodnější alternativou. V případě akupresury tak můžeme hovořit o čínské tlakové masáži. Akupresura je vlastně kombinací akupunktury a masážní techniky.

Účinky akupresury

Díky stlačování jednotlivých akupunkturních bodů dojde k jejich stimulaci, což má pak za následek postupné uvolňování zablokovaných energetických míst. Právě zablokovaná energie bývá často pramenem řady zdravotních těžkostí.

Akupresura – neinvazní způsob léčby

Již z uvedeného je zřejmé, že akupresura je skutečně neinvazním způsobem léčby. Terapeut, který se specializuje na akupresuru, nejprve provede zmapování citlivých míst na Vašem těle, a to za pomoci mačkání akupunkturních bodů svými bříšky prstů. Jakmile dojde ke zmapování citlivých míst, může terapeut přikročit k samotné jemné masáži, která se provádí za pomoci palce a konečky jednotlivých prstů. Samotná terapie trvá individuální dobu, povětšinou tak půl hodiny, hodinu.

Akupresura a její kontraindikace

Pro koho není akupresura vhodná? Především se jedná o ženy, které čekají miminko. Akupresura také není doporučována jedincům, kteří mají příliš křehké kosti, ale také jedincům, kteří trpí nemocnými cévami, či jedincům s ortopedickým zraněním.

Akupunkturní body

Výše jsme hovořili o akupunkturních bodech, na které se soustřeďuje jak akupunktura, tak akupresura. Tak, jako má rok 365 dnů, tak také naše lidské tělo má zase 365 akupunkturních bodů. Samotné akupunkturní body jsou pak rozdělené do 12-ti akupunkturních drah. Dojde-li ke stimulaci akupunkturních bodů, dojde také ke zlepšení našeho zdravotního stavu. Akupunkturní doby je možné si také stimulovat doma, svépomocí, víte-li však, jak na to. Chcete-li však mít jistotu, že Vašemu zdravotnímu stavu prospějete, pak se spíše obraťte na fundovaného odborníka.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20387 (magazinopava.cz#1)


Diskuze a zkušenosti

Zuzana Dofková | 25.09.2017 09:35
Dobrý den, chtěla bych se objednat na akupunkturu. Prosim kontaktujte mě 604 266 201, děkuji Dofková


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat