Auto Nissan Ostrava - Užitkové vozy

Užitkové vozy díky svému rozměrnému nákladovému prostoru umožňují převážet velké množství nákladu. Hledáte užitkový vůz, jehož variabilita Vám umožní využít jej nejen pro přepravu nákladu ale také osob?

Přeprava nákladu je jedna věc a přeprava osob věc druhá. Představte si však, že můžete mít automobil, který se podle potřeby dá využít jako užitkový i jako osobní vůz. Variabilita dnešních užitkových vozů je tak vysoká, že tuto proměnu umožňuje.

Nový autosalon Nissan v Ostravě

Nový vůz si můžete vybírat podle katalogu, podle článků a recenzí v časopisech nebo na motoristických webech. Před koupí je však nezbytné si vůz důkladně vyzkoušet a projet se v něm. Jedině tak zjistíte, zda vám daný vůz sedí, zda vám vyhovují jeho jízdní vlastnosti a také zda jsou pro vás vhodné jeho užitkové vlastnosti, zda jste spokojeni s interiérem a zavazadlovým nebo nákladovým prostorem apod.

Chcete si prohlédnout a vyzkoušet nový užitkový vůz? Pak navštivte autosalon firmy Nissan Doležal v Ostravě na Hornopolní ulici. Otevřeno je každý všední den od 8 do 17 hodin. V autosalonu si můžete prohlédnout všechny aktuální modely aut a při testovací jízdě si vyzkoušet jízdní vlastnosti vybraného modelu, proto neváhejte a určitě přijďte. Více informací najdete na internetových stránkách www.nissandolezal.cz.

Užitkové vozy - přeprava nákladu i osob

Máte velkou rodinu? Podnikáte? Chcete být na trhu konkurenceschopný? Pro podnikatelské využití i pro přepravu osob nebo na rodinné výlety a dovolené vám nyní stačí pouze jeden automobil!

Užitkové vozy a přeprava nákladu

Užitkové vozy tvoří přechod mezi nákladními a osobními automobily. Jsou menší než náklaďáky (tzv. tiráky) ale zase podstatně větší než běžný osobní automobil. Užitkové vozy mají velký nákladový prostor, kterému se osobní vozy nemohou rovnat. Rozměrné zadní otevírací dveře a posuvné boční dveře umožňují dostat se do nákladového prostoru dvěma různými způsoby. Při nakládání se obvykle využijí zadní dveře a pokud chcete dostat ven jen něco menšího, stačí otevřít boční dveře a pohodlně najít co potřebujete. Díky tomu jsou užitkové vozy velmi rozšířené především u podnikatelů – s oblibou je využívají menší  i větší podnikatelské subjekty a firmy.

Není proto divu, že užitkové vozy máme v povědomí většinou spojené výhradně s přepravou nákladu. Moderní užitkové vozy jsou však plně variabilní, takže umožňují také pohodlnou a bezpečnou přepravu osob.

Užitkové vozy a přeprava osob

Jste podnikatel a máte rodinu? Potřebujete ke svému podnikání vůz, který budete moci využít pro své podnikatelské aktivity jako je převoz nejrůznějších typů nákladů, ale zároveň uvažujete, že byste chtěli podnikat také v přepravě osob, anebo potřebujete auto, které budete moci kromě podnikání používat také pro společné cesty s rodinou? Pak jsou pro vás variabilní užitkové vozy jako dělané.

Mikrobus - montáž a vyklopení sedadla

Namontuj nebo vyklop sedadla a náš mikrobus a stejně tak bychom mohli pokračovat vyndej nebo sklop sedadla a můžeš nakládat! Variabilita moderních užitkových vozů umožňuje jejich dvojí a také kombinované využití. Užitkové vozy mohou sloužit jak pro převoz nákladu, tak pro převoz osob, ale i pro převoz osob a nákladu zároveň – když sklopíte poslední řadu sedadel, místo využijete pro náklad a zbytek vozu obsadí pasažéři.

Užitkový vůz lze proto používat zároveň k podnikání i jako rodinné auto pro obzvláště velkou rodinu, neboť do užitkového vozu se na sedadla pohodlně vejde 7 ale i více osob (podle konkrétního typu vozu). Pokud nejsou obsazená všechna sedadla, nepotřebná se mohou vyjmout nebo sklopit a místo se využije pro zavazadla nebo náklad.

Nízká spotřeba paliva užitkových vozů

Když vidíte velký užitkový vůz, možná vás automaticky napadne, že musí mít vysokou spotřebu paliva. Moderní motory jsou však stále úspornější a tak se nejnovější užitkové vozy mohou spotřebou paliva směle rovnat osobním vozům střední třídy.

Provoz užitkového vozu vás proto nebude stát majlant a to ani když s ním v létě pojedete s rodinou třeba k moři. A díky spoustě prostoru si s sebou budete moci vzít třeba i jízdní kola, kajaky či jiné sportovní náčiní.

Typy užitkových vozů

Užitkové vozy lze pořídit v mnoha velikostech a variantách od těch, které jsou určeny spíše pro rodinné využití a přeprava nákladu by měla být jen výjimečnou záležitostí, přes pick-upy, jenž svou konstrukcí zpravidla vycházejí z běžného osobního automobilu, až po dodávky nebo mikrobusy.

MPV, Van

Anglická zkratka MPV znamená Multi purpose vehicle, což lze do češtiny přeložit jako multi anebo více-užitkové vozidlo. Používá se také překlad velkoprostorový vůz a mnohdy se můžeme setkat s označením Van. MPV je automobil s velmi prostorným a zároveň variabilním interiérem. MPV jsou určeny především k využití jako rodinný automobil pro vícečlennou rodinu, která potřebuje hodně místa na sedadlech i pro zavazadla. V automobilu může být až 7 míst. Pokud však nejsou zadní sedadla využita, lze je snadno sklopit, popřípadě zcela demontovat, čímž se zavazadlový prostor mnohonásobně zvětší.

Přesto nelze MPV označit za typicky užitkový vůz, neboť je určen především pro rodinné využití a přepravu osob, čemuž napovídá i to, že zavazadlový prostor zde není oddělen od prostoru pro cestující, jak tomu bývá u typických užitkových vozů – Pick-Upů, Furgonů (mini dodávek) a dodávek.

Pick-Up

Jako Pick-Up se označují vozy, které mají vepředu kabinu pro tři cestující a vzadu se nachází nezastřešený nákladový prostor, který lze zakrýt plachtou. Přední část karoserie Picku-Upu často vychází z karoserie některého z modelů osobních vozů téže značky. Tento typ vozu se pro velkou rodinu již příliš nehodí, neboť poskytuje pouze tři místa k sezení. Nákladový prostor je velmi snadno přístupný díky absenci karoserie, což však může být i nevýhodné kvůli dešti nebo větru apod.

Picku-Upy lze pořídit ve dvou variantách – jako klasický silniční Pick-Up a jako terénní Pick-Up, který má velmi silný motor, pohon na všechny čtyři kola a další prvky, které jej spojují s Off-roady. Terénní Pick-Up vychází z klasického „teréňáku“, ovšem jeho zadní část je tvořena nezastřešeným nákladovým prostorem, tzv. korbou.

Furgon (mini dodávka)

Jako Furgon se označují vozy, které mají stejnou konstrukci jako Pick-Up, ovšem jejich nákladový prostor je krytý karoserií. V podstatě jde o mini dodávku. Kabina je stejně jako i Picku-Upu od zavazadlového prostoru zcela oddělná.

Některé mini dodávky umožňují kryt zavazadlového prostoru demontovat, takže z mini dodávky rázem vznikne Pick-Up.

Dodávka – mikrobus

Největší kategorii užitkových vozů představují klasické dodávky. Ty se vyrábějí ve dvou variantách. První jednodušší varianta má nákladový prostor oddělený od kabiny a v zadní části nemá žádná okna. Jiný typ dodávky má okna i po bocích a díky přítomnosti sedadel lze takovýto vůz používat jako mikrobus. Po vymontování sedadel může prostor plnit funkci nákladového prostoru jako u dodávky, ovšem je nutné dávat pozor na okna a věnovat zvýšenou pozornost tomu, aby byl náklad dostatečně zabezpečen, upevněn a oddělen od řidiče, neboť zde chybí dělicí přepážka.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20389 (magazinopava.cz#30)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat