Výlety pro děti v Opavě

Bydlíte v Opavě? Přemýšlíte kam vzít děti na výlet? Vybírat můžete podle toho, zda máte děti menší nebo větší a také podle jejich a Vašich zájmů. Opava nabízí koupací areál a minigolf nebo muzeum, okolí pak krásné zámky a parky.

Výlety pro děti na Opavsku

Mezi dětmi i mezi dospělými je oblíbenou kratochvílí koupání. Mají vaše děti rády plavání? Tak proč si neudělat výlet na koupaliště?

Sportovní vyžití v Opavě – koupání a minigolf

Opavské koupaliště se nachází na Jaselské ulici a kromě hlavního plaveckého bazénu v areálu koupaliště najdete také dětské brouzdaliště, písečnou pláž s hudebním pavilónkem a sluneční terasu. Velmi oblíbenými atrakcemi jsou především dva tobogány, písečné hřiště pro plážový volejbal a nejmenší bude asi nejvíce lákat dětské hřiště se skluzavkami, houpačkami aj. V blízkosti koupaliště pak najdete hřiště na minigolf, což je velmi oblíbená kratochvíle, která rychle chytne malé i velké.

Bruslení na zimním stadionu v centru Opavy

V zimě na koupaliště samozřejmě nepůjdete. Zimní Opava však také nabízí sportovní vyžití. Chcete naučit děti nebo sebe bruslit na ledě? Opavský zimní stadion v centru města nabízí bruslení pro veřejnost od pátku do neděle.

Slezské zemské muzeum v Opavě

Pokud vašim dětem nenahánějí muzea husí kůži, pak můžete navštívit nejstarší muzeum u nás, kterým je právě opavské Slezské zemské muzeum. Najdete zde rozsáhlé sbírky z oblasti fauny i flory, mineralogie, geologie, paleontologie, botaniky, dendrologie, entomologie, zoologie a dalších. Kulturní část sbírky tvoří předměty z oboru historie, numismatiky, muzeologie, archeologie, etnografie, dějin umění, hudby, literatury a divadla a také dějiny vojenství. Ve Slezské nemocnici v Opavě zase najdete muzeum ošetřovatelství.

Model sluneční soustavy pod širým nebem Opava

Pokud vaše děti zajímá astronomie, můžete si udělat výlet po modelu sluneční soustavy. Model je vyhotoven v měřítku 1 : 626 576 000 a jeho jednotlivé části jsou rozmístěny tak, jak je tomu ve vesmíru, takže modely planet budete hledat po celém městě ale i několik kilometrů za jeho hranicemi. Největší částí modelu je slunce s průměrem 230 centimetrů, které se nachází na Horním náměstí a naopak nejmenší z planet je model Pluta, který má 3,6 milimetrů a je zároveň i nejvzdálenějším od slunce – nachází se až v arboretu v Novém Dvoře.

Unikátní kus přírody v Novém Dvoře u Opavy

Máte rádi procházky přírodou? V samotné Opavě moc přírody nenajdete a v okolí města se vyskytují převážně pole. Pokud se chcete vydat na výlet s dětmi do lesa, můžete zvolit arboretum v Novém Dvoře. Arboretum je sbírka především stromů a také křovin, bylin aj. Najdete zde nesmírnou různorodost dřevin, přičemž u každé je zapsán její název a domovská lokalita plus další zajímavé informace. Samozřejmě si nemusíte vše podrobně pročítat, děti by to stejně nejspíše nezajímalo. Arboretum je ideální především ke krásné procházce udržovanou krajinou plnou stromů, k relaxaci a odpočinku.

Kde se arboretum nachází a jak se tam dostat?

Osada Nový Dvůr se nachází asi 10 kilometrů od Opavy západním směrem, takže pokud jsou děti již trochu větší, můžete cestu do arboreta a zpět spojit se středně dlouhou projížďkou na kole. Pro nadšené chodce je zase možnost zvolit zelenou turistickou značku, která vede z Opavy přímo k arboretu zemědělskou krajinou po vedlejších, převážně polních cestách, přičemž cestou budete míjet sruby válečného opevnění, které budou zajímat především kluky. Procházet budete také kolem Stěbořického rybníka, kde se můžete za horkého počasí vykoupat. Pozor však na to, aby vás samotná cesta do arboreta nevyčerpala natolik, že by se vám po něm už nechtělo procházet. Byla by to škoda. A tak zvažte, zda se do arboreta raději nevydat autobusem. Jízdenku si kupte na zastávku Nový Dvůr – arboretum.

Zámky v Hradci, Raduni a Kravařích

V blízkém okolí Opavy najdete také tři krásné zámky s udržovanými zámeckými zahradami a parky. Do Hradce nad Moravicí a do Kravař se snadno a rychle dostanete vlakem, do Raduně pak autobusem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20391 (magazinopava.cz#9)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat