Zahradní nábytek a doplňky - Opava

Chcete si na zahradě vytvořit posezení? Pokud nechcete pokaždé vynášet židle nebo křesla a stolky z domu, pořiďte si zahradní nábytek. Výběr zahradního nábytku je opravdu široký, co se materiálu i designu týče.

Zahraní nábytek Opava

Potřebujete zahradní nábytek? Přinášíme vám stručný souhrn druhů a typů zahradního nábytku – snad vám to při výběru pomůže.

Dřevěný zahradní nábytek

Dřevěný nábytek si lidé pořizují především pro jeho nerušivý vzhled a příjemný pocit z masivního dřeva. Zpravidla platí, že exotická dřeva jsou odolnější avšak také dražší. Poměrně odolný dřevěný nábytek se vyrábí například ze severské či sibiřské borovice, teaku nebo meranti a jiných cizokrajných dřevin. Tento nábytek se obvykle ošetřuje pouze vhodným druhem přírodního oleje a pokud se ošetřovat nebude, nijak zvlášť mu to neublíží, pouze se barva dřeva změní na šedostříbřitou. Nábytek z exotických dřevin je dokonce tak odolný, že může venku zůstat i přes zimu, i když pokud se na zimu schová, samozřejmě to pro jeho životnost bude lepší.

Oproti tomu nábytek z tuzemských dřevin by se měl na zimu schovávat vždy a rovněž potřebuje více ošetřovat, především impregnovat proti vsakování vody vhodným vodorozpustným lakem, voskem nebo olejem. Delší životnost má tvrdé dřevo z buku, dubu, akátu aj. Nejlevnější je pak obvykle nábytek ze smrku.

Zahradní nábytek z kombinace umělého ratanu a kovu

Znáte ratanový nábytek? Ratan se většinou používá pouze v interiéru a pokud v exteriéru, pak jedině na zastřešené terase či pergole, aby nepřišel do styku s vlhkostí. Na zahradní nábytek se častěji používá ratan umělý, který je podstatně odolnější. Umělým ratanem se obvykle vyplétají lehké hliníkové konstrukce. Umělý ratan sice slunci i dešti odolává výborně, mráz ho však dokáže zničit. Proto se musí nábytek z umělého ratanu na zimu vždy schovat.

Kovový zahradní nábytek Opava

Kovový nábytek ze vyrábí hned z několika druhů kovů. Nejčastěji je v nabídce nábytek z lehkého hliníku nebo jeho slitin (např. dural), dále z oceli nebo litiny. Tento nábytek je odolný avšak litinové kusy jsou velmi těžké. Ocelový nábytek je zase vhodné ošetřit proti korozi, pokud není v nerezovém provedení. Všechny druhy zahradního kovového nábytku se často vyrábějí v kombinaci se dřevem, umělým ratanem, plastem nebo také textiliemi. Pokud je z kovu vyrobena i ta část, kde se sedí nebo opírá, nevýhodou může být to, že nábytek studí nebo je naopak horký od sluníčka.

Plastový zahradní nábytek

Určitě znáte klasická plastová křesílka. Plast je levný a velmi lehký – tento nábytek mohou přenášet i děti. Plast nepotřebuje údržbu, pouze občas omýt. Na druhou stranu se snadno poškrábe, na slunci bledne, hodně vody mu také příliš nesvědčí a na mrazu jej rovněž nechat nemůžete, protože zimou křehne a mohl by i popraskat. Existuje i odolnější varianta z ušlechtilého plastu, která je však dražší.

Betonový a kamenný zahradní nábytek

Zajímavou alternativou může být masivní a těžký betonový zahradní nábytek, který je odolný všem vlivům počasí a je bezúdržbový. Pro opravdové fajnšmekry je pak určen nábytek z velkých masivních kamenů, které vhodně sestavené vytvoří třeba stůl nebo lavičku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20395 (magazinopava.cz#18)


Diskuze a zkušenosti

Anonym | 29.10.2015 09:53
My máme jídelní set z umělého ratanu (http://www.nabytek-ratan.cz/ratan-umely/200-ambition-teak.html) a pokud nejsou obrovské mrazy, tak ho nechávám venku a zatím je v pořádku. :)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat