Vizážistické kurzy - Opava

Každá žena chce být co nejkrásnější. Jak toho dosáhnout? Na kurzech vizážistky se dozvíte jaký jste barevný typ, jak se správně nalíčit, které barvy nejvíc podtrhnou Vaši osobnost a navíc získáte cenné zkušenosti.

Vizážistika

Obor, zabývající se vzhledem, barevnou typologií, není tak nový, jak by se mohlo zdát. Již v historii se lidé pomocí líčidel snažili zvýraznit své přednosti pomocí líčidel. V současné době však pojem vizážistika zahrnuje nejen líčení, ale také další úkony týkající se úpravy vzhledu klienta. Už dávno není krášlení připisováno pouze ženám, a tak stále častěji služeb vizážisty využívají i muži.

Co je úkolem vizážisty?

Hlavním úkolem vizážisty je pomocí** líčení** a vhodně zvolených barev zakrýt nedostatky a zvýraznit přednosti. Díky znalosti korekcí lze dosáhnout velkých změn. Vizážista dokáže skrýt drobné nedostatky v odstínu pleti nebo dokonce nesymetrie v obličeji. Předpokladem je samozřejmě odpovídající vzdělání, čímž může být právě kurz vizážistiky, cit pro barvy, odhad osobnosti a nadšení pro věc. Kromě toho je také důležité, aby vizážista ovládal také make-up pro fotografii, který se od běžného make-upu liší. Působí také jako poradce celkového vzhledu, proto by pro vizážistu mělo být možné zvládnout základní úpravu vlasů, stejně jako korekci postavy za pomocí vhodně navrženého oděvu.

Kurz vizážistiky - Opava

V kurzu vizážistiky po úspěšném složení závěrečné zkoušky kurzu obdrží účastník/účastnice osvědčení o rekvalifikaci nebo živnostenské oprávnění. Vzhledem k tomu, že povolání vizážisty spadá do kategorie tzv. volných živností, není akreditace nutná pro vystavení živnostenského listu.

Barevná typologie

Určení** barevného typu** s trochou informací a pozorovacího talentu zvládne téměř každý z nás. Nicméně protože určení někdy není zcela jednoznačné, a pro vizážistu nebo stylistu je barevná typologie součástí profese, pro usnadnění volby barev v šatníku i líčení je tedy vhodné obrátit se na odborníky. Vše se odvíjí od odstínu naší pokožky, přirozené barvy vlasů, rtů a pigmentace duhovky. V barevné typologii je základní dělení na čtyři typy. Ty vycházejí z teorie ročních období, tedy jarní, letní, podzimní a zimní, k nim pak náleží ještě další tři podtypy. Nejvhodnější k určení barevného typu je denní světlo, vlasy stažené z obličeje a nenalíčená pleť. K samotnému určení se používá tzv. šátkový test, při kterém se otestuje vliv různých barev na Váš obličej.

Barevný typ jaro

Jarní typ má světlý, jemný odstín pokožky s meruňkovým nádechem. Pleť se zdá být citlivá, protože na slunci často rudne, nicméně i přesto hnědne až do syté hnědi. Pokud má pihy, mají zlatohnědou barvu. Jarní typ má modré, šedozelené nebo oříškově hnědé oči a teple růžové rty. Vlasy jsou zlaté blond až plavé, od barvy lnu po odstín medu. Pro ženy barevného typu jaro platí, že by si vlasy měly nechat spíše zesvětlovat než ztmavovat, aby podtrhly svoji jemnost. K líčení by měly ženy pro rozzáření pleti používat jemný, průsvitný make-up a pastelové barvy. Zásadně by se měly vyhýbat ostrým konturám a výrazným barvám, v takovém případě by totiž líčení na tak jemném typu působilo nepřirozeně jako maska. V oblečení by jarní typ měl sáhnout opět po jemných, světlých odstínech, s jemnými ženskými vzory, jako jsou třeba květinové.

Barevný typ léto

Pleť** letního typu** má chladný podtón, je velmi světlá a působí velmi křehce. Pokud má znaménka nebo pihy, jsou našedlé. Letní typ se opravdu dobře opaluje a opálená pleť má barvu lískového oříšku. Oči typu léto jsou ve všech variacích, od modré přes šedou až po tmavě hnědou. Rty mají jemně růžové velmi světlé blond vlasy až po tmavě hnědé. U líčení jsou vhodné ledové tóny modré, zelené, stříbrná nebo perleťová, růžová nebo fialová v odstínu šeříku. Zároveň je důležité si uvědomit, že je třeba podtrhnout líčením pouze rty nebo oči, jinak** letní typ** působí přeplácaně až zmalovaně. Co se barvy vlasů týče, měl by se barevný typ léta vyhnout velmi tmavě hnědé, protože pleť pak může působit příliš bledě až neduživě, dále také měděné odstíny do červena, vzhledem k chladnému podtónu pleti, který může být až namodralý. Oblékání typu léta je jednoduché, může si dovolit téměř všechny barvy v pastelových tónech. Navíc ženám tohoto typu velmi svědčí starorůžová, která krásně podtrhne jejich ženskost a křehkost.

Barevný typ podzim

Barevný typ podzimu má pleť v barvě slonovinové až broskvové, s nažloutlým podtónem a s pihami zlatohnědého odstínu, které bývají také po celém těle. Ženy tohoto barevného odstínu mají problémy s opalováním, většinou se hned spálí. Oči má podzimní typ zelené nebo světle až tmavě hnědé a smyslné červené rty. Vlasy jsou medové, červenozlaté, rusé nebo hnědé. U líčení platí, že méně je někdy více, proto se doporučuje jemný a lehký make-up, barvy by měly být teplé nebo tmavé. Podzimní typ je velmi pěkný přirozeně, proto je třeba dbát na jemné líčení, v opačném případě může žena tohoto typu působit vyzývavě. Oblečení ženy podzimního typu by mělo být v zemitých barvách jako je khaki, hráškové zelená, hnědá, oranžová či měděná.

Barevný typ zima

Odstín, který má zimní typ, bývá namodralý, pleť je porcelánově nebo mléčně bílá, maximálně s jemným růžovým nádechem. Pihy většinou vůbec nemívá, opaluje se rychle a snadno. Celkově je tento barevný typ velmi kontrastní, většinou má opravdu světlou pleť a tmavé vlasy, od tmavě hnědé po černou s namodralým odstínem. Rty jsou červené a oči dost výrazné, od ledově modrého odstínu přes šedou a hnědou až k téměř černé barvě. Právě protože je zimní typ sám o sobě dost výrazný, není třeba se u líčení bát kombinací barev a výraznějšího make-upu, který tuto vlastnost ještě podtrhne. Co se barev týče, může si žena zimního typu vybrat líčidla v barvě ledově modré, fialové, růžové, červené nebo bílé a černé. U oblečení lze zvolit jasně chladné barvy, stejně jako výrazné neonové, syté barvy jako je rubínová, tmavě modrá, bílá, černá nebo i azurová.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20398 (magazinopava.cz#31)


Přidat komentář