Základní kurzy počítačů - Opava

Podle odhadů má dnes minimálně jeden počítač většina českých domácností. Nejméně počítačů mají starší lidé a důchodci – důvodem je nejčastěji to, že s počítačem neumějí pracovat.

Výpočetní technika Opava

Pokud neumíte pracovat s počítačem, nevadí. Přihlaste se do kurzů základní práce s počítačem a vše potřebné se jistě brzy naučíte – je to snadné, uvidíte.

Jaké možnosti nabízí počítač?

Počítač nabízí spoustu možností. Na počítači můžete psát podobně jako na psacím stroji, vytvářet různé tabulky, prohlížet si na monitoru vlastní fotografie a videa která jste pořídili a rovněž je můžete různě upravovat či vytvářet prezentace. Na počítači se dá například i kreslit, malovat nebo dokonce rýsovat nebo používat všelijaké jiné programy.

Počítač je však také nástrojem komunikace a získávání informací a to díky internetu.

Internet – informace, komunikace, zábava, nakupování…

Většina osob, která nepotřebuje počítač k práci, si ho pořizuje především kvůli internetu. Díky internetu můžete velmi snadno komunikovat pomocí zpráv, které se posílají na e-mail či také na icq nebo třeba na mobilní telefon, přičemž odesílání i přijímání těchto zpráv z internetu je zdarma. Přes internet můžete také volat jiným osobám, které mají internetové připojení a to rovněž zadarmo. Jediné, co je potřeba zaplatit, je internetové připojení, které však můžete pořídit již od několika stokorun měsíčně.

Internet nabízí také spousty různých diskusních fór na nejrůznější témata. Chcete se o čemkoliv pobavit se stejně zaměřenými lidmi, ale nemáte možnost se s takovými osobně setkávat? Pak je internet ideální volbou, neboť vás snadno propojí s lidmi z celého světa.

Kromě komunikace nabízí internet i spoustu informací nebo zábavy Pokud chcete něco zjistit, přečíst si noviny nebo shlédnout zprávy, na internetu tak můžete učinit kdykoliv a většinou najdete co potřebujete. Pokud jste prošvihli váš oblíbený televizní pořad, většina českých televizních stanic umožňuje shlédnutí svých původních pořadů také na internetu.

Internet nabízí také snadné a rychlé nakupování. Pokud něco sháníte a chcete vědět, kde to mají levněji, díky internetu můžete porovnat ceny v celé zemi nebo rovněž srovnávat nabídky potravinářských řetězců a to vše z pohodlí domova.

Psaní nebo tabulky na počítači

Na počítači můžete psát texty, vytvářet tabulky a vše ukládat do paměti nebo vytisknout, popřípadě přenášet na flash disku. Pokud v dokumentu uděláte chybu, nic se neděje, velmi snadno ji smažete a opravíte, na pravopisné a gramatické chyby vás počítač navíc upozorní sám.

Prohlížení a úprava fotografií a videí na počítači

Děláte vlastní fotografie nebo natáčíte videa na kameru? Díky počítači si můžete prohlížet své fotografie či přehrávat videa na velkém monitoru. Můžete také měnit ostrost, jas, sytost a další parametry fotek nebo videí. Videa můžete stříhat a přidávat k nim zvukové a jiné efekty atd. Z fotek nebo videí můžete rovněž vytvářet prezentace. A pokud máte kvalitní tiskárnu, můžete si fotky i sami tisknout.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20396 (magazinopava.cz#5)


Přidat komentář