Domy na prodej Opava

Už jste uvažovali o koupi vlastní nemovitosti? Tak v tuto chvíli je ten nejvhodnější čas právě na zřízení. Jeden moderně a naprosto famózně zařízený luxusní rodinný dům najdete v Opavě.

Bydlet z nás musí každý. Pokud tedy nechce být bezdomovec. Bydlení je otázkou, kterou řeší jak mladí, tak starší a i ti úplně nejstarší. Nejen, že průměrného člověka stojí bydlení nejvíce, ze všech oblastí, za které každý měsíc pravidelně utrácí, ale obvykle kvůli němu si musí hledat formy přivýdělku, poněvadž se kvůli pořízení nového bytu či domu podle vlastních představ a potřeb zadlužili na několik let a současný příjem je třeba i nedostačující.

Když nemáte vlastní bydlení - pronájem

Ano, bydlení stojí hodně, ale pokud chceme mít ten pravý domov a obývat vlastní nemovitost, nic jiného nám nezbude. Existuje tedy možnost bydlet formou pronájmu, kdy se jako obyvatel nestáváme skutečným vlastníkem nemovitosti, ale využíváme stejných služeb. Výhodou to má v tom, že pokud je náš současný příjem výrazně omezen, tedy, že ztratíme práci, nebo nám zaměstnavatel či odběratelská firma nezaplatí, lze nájem zrušit podle smlouvy, kde se standardně uvádí dvouměsíční výpovědní lhůta. Ale může jít i o delší či kratší dobu. Jenže i tak je nutné se někam přestěhovat. Takže situaci to až tak moc nezachrání.

Nevýhody pronájmu

Velkou nevýhodou** bydlení formou pronájmu** je to, že nikdy nemovitost nebude Vaše. Platíte nejen klasické poplatky s bydlením spojené, ale také povinnou složku, tedy pouze fakt, že bydlíte. Tudíž v obecném konstatování přeplácíte. V pronájmu se dá bydlet po nějakou dobu, ale rozhodně ne na stálo. Není to sice zakázáno, ale zbytečně tak budete platit ohromnou sumu peněz navíc.

RD Opava

Financování bydlení

Snad všichni běžní občané řeší financování bydlení. Ať už výše uvedený pronájem, nebo vlastní bydlení se platit musí. Pakliže se rozhodnete pro pořízení vlastní nemovitosti, obvykle tak předchází vyřizování hypotéky, či jiné, obdobné formy financování. Mnozí mají obavy, že si hypotéku zřídí, jenže přijdou o současný nadprůměrný příjem, nebo je postihne vážná a dlouho se léčící nemoc a tudíž i nadprůměrný plat ztratí na své výši. To všechno bohužel může nastat, což ví i finanční analytici a tak předkládají návrhy, které v konečném znění vypadají pro koncového zákazníka slibně.

RD Opava

Hypotéku má dnes skoro každý

Hypotéky se dnes pořizují s možností pojištění právě proti ztrátě zaměstnání, nebo dlouhodobé nemoci, sníženému příjmu apod. Což v konečném důsledku znamená, že pokud přijdete o stálý příjem, lze si splátky snížit, nebo na nějaký čas zcela vynechat. Možností je spousta, stejně jako finančních institucí, které hypotéky vyřizují. A protože vědí, že hypotéka je závazek prakticky na celý život, snaží se najít ty nejvhodnější alternativy pro budoucí a potenciální zákazníky tak, aby si právě tito lidé u nich hypotéku zřídili.

RD Opava

Hurá na koupi vlastní nemovitosti

Pakliže ještě vlastní dům či byt nevlastníte, ale uvažujete o tom, teď je ta nejvhodnější doba. Nejen z důvodů financování, protože Česká národní banka drží v současnosti roční úrokovou míru velice nízko, ale také, kdy jindy se ubytovat ve svém a budovat tak bydlení podle vlastních představ, než v tuto chvíli? Teď je ten nejvhodnější čas a proto si zvolte druh, tedy byt nebo dům a pak samozřejmě také lokalitu – konkrétní město nebo obci a pak už jen vybírejte z uvedené nabídky. Neváhejte dlouho, zítra už může být pozdě.

RD Opava

Již zítra může být pozdě

Hodně lidí si totiž vybere danou nemovitost a i přesto, že je za velice atraktivní cenu, váhají, zda koupit nebo ne. Jenže v tu chvíli přijde někdo a líbivou nemovitost s naprosto lákavou a neodolatelnou cenou prostě koupí. Takže opět musíte vybrat novou, a ta nemusí být za tak skvělou cenu spojenou s krásným a dokonalým bydlením.

RD Opava

Moderní bydlení

Dnes znamená moderní bydlení příjemný interiér, který nabízí propojení více společných místností v jednu, tedy spojení obývacího pokoje, jídelny a kuchyně. V těchto prostorách lidé obvykle tráví nejvíce času, a je tedy velká šance, že se také spolu všichni obyvatelé sejdou a mohou sdílet společnou zábavu, zážitky aj. Moderní bydlení je tudíž i z psychologického hlediska stmelovacím prostředkem, kde má sice každý vlastní prostor na únik, ale tak nějak spolu žijí.

RD OpavaPrvky moderního bydlení

V mnohém se také uplatňují klasické prvky moderního bydlení, jako je strohost, jednoduchost, bez zbytečného nábytku a naopak projev ve formě vybraných doplňků. Často také lidé ocení znatelný prostor vlastní terasy, anebo pokud možno také zahrádky, která neslouží, jako dříve, k odkládání nepotřebného materiálu, ale spíše jako místo odpočinku, trávení volných chvil nejen sami pro sebe, ale i s přáteli a také jako místo určené ke zvelebení, k fyzické, ale přitom nenáročné práci, která má být koníčkem a uvolnit tak mysl v dnešním, uspěchaném světě, kde na Vás stres číhá na každém kroku.

RD Opava

Dům na prodej v Opavě

Všechna předepsaná kritéria splňuje** rodinný luxusní dům** v Opavě. Nachází se v oblasti klasického městského předměstí, tedy ideální volba pro rodinu s dětmi, která touží nejen po bydlení v civilizaci, ale současně i s možností vlastního klidu, pohody a dostatečného prostoru na vlastní aktivity a východu dětí. Dům je patrový, a perfektně členěn tak, jak moderní doba vyžaduje – dole společná místnost obývacího pokoje spolu s jídelním koutem, a také propojenou kuchyní. Vše je zařízeno do přírodních, univerzálních barev, kde dominují světlé odstíny a zejména pak bílá, což znamená, že je dům skvěle prosvětlený a jednoduchou změnou barvy zdí, nebo dodáním vhodných dekoračních prvků, se celkový ráz vnitřního obydlí ihned změní.

Kompletní rekonstrukce domu byla provedena v letech 2011 a 2012 a zařízení je nadčasové a kompletně moderní. Obývací pokoj je prosluněn zejména díky zbudovanému francouzskému oknu, které vede na prostornou terasu, ideální místo pro letní opalování, večerní grilování a prostoru k romantické noci pod hvězdami.

Součástí domu je i rozlehlá zahrada spolu se zahradním domkem a také zbudovanou garáží ihned před domem, umožňující tak hladký průběh při vjezdu a také výjezdu vozidla. Pokud se navrátíme do domu, je nutno konstatovat, že obytná plocha zaujímá necelých sto metrů čtverečních, na níž je nejen spodní patro, ale také druhé, kde je ložnice s vestavěnými skříněmi, klasický dětský pokoj, zařízen spíše pro menší děti a pak další pokoj, který lze využít jako dětský pokoj pro větší dítě, anebo jako pracovnu, ateliér či třeba knihovnu. Stav domu je velice dobrý a i když patří mezi starší domy, je zařízen nadčasově, vkusně a moderně. Tento dům si můžete prohlédnout na těchto internetových stránkách: http://www.sreality.cz/detail/prodej/dum/rodinny/opava-predmesti-bozeny-nemcove/34373724.RD Opava

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20404 (magazinopava.cz#39)


Přidat komentář