Finanční poradenství Opava, Ostrava, Frýdek-Místek, Bruntál, Hlučín

Potřebujete peníze na pořízení bydlení, anebo již úvěr máte a chcete jej refinancovat? Nedostali jste hypotéku a tak hledáte náhradní řešení? Anebo naopak máte volné peníze a chcete je zhodnotit? Čtěte dále. Poradíme Vám.

Celá naše civilizace je závislá na penězích. Možná to není příjemná informace, ale je pravdivá. Jen si vzpomeňte, když v minulosti došlo k finanční krizi, jaké to mělo následky na výši platů, na propouštění zaměstnanců a kolik společností kvůli tomu zkrachovalo nebo výrazně omezilo své působení. Náš život by neměl být zaměřen jen na peníze, protože co by to pak bylo za žití. Avšak na druhou stranu, analogicky k již zmíněné krizi, pokud je peněz málo, dokáže to s člověkem docela „zamávat“. Proto Vám přejeme, ať se Vám v oblasti financí daří.

Pakliže Vás čeká důležité finanční rozhodnutí, není od věci kontaktovat nezávislého finančního poradce, který Vám vyloží všechny možnosti a osvětlí, které a proč jsou pro Vás tou správnou volbou.

Hypotéky a úvěry Opava, Ostrava, Frýdek-Místek, Bruntál, Hlučín

Chcete si pořídit vlastní bydlení? Nájmy jsou dnes tak vysoké, že se mnohdy vyplatí vzít si úvěr, nastěhovat se do vlastního a poté platit splátky ve výši, která by se jinak rovnala sumě za nájem. Po splacení úvěru již bude nemovitost Vaše, zatímco v případě placení nájmu byste byli stále jen nájemníkem bez vlastní nemovitosti.

Je úvěr ve Vašich možnostech?

Na druhou stranu je třeba počítat s tím, že v případě nesplácení úvěru může dojít k zabavení nemovitosti i dalšího majetku a proto si každou půjčku vždy dobře promyslete. Ideální je, pokud má domácnost více příjmů a můžete se spolehnout třeba i na své rodiče či jiné příbuzné, že by Vám v případě výpadku příjmu pomohli se splácením.

Naopak pokud máte jediný příjem, je jakákoliv půjčka velmi riskantní, neboť kdyby došlo k výpadku Vašeho příjmu, můžete se rychle dostat do platební neschopnosti a černý scénář na sebe v takovém případě nenechá dlouho čekat.

Ke správnému rozhodnutí napomůže finanční rozvaha

Pokud si nejste jisti, zda je pro Vás úvěr tím správným řešením, vytvořte si finanční rozvahu. Na jednu stranu napište veškeré pravidelné výdaje domácnosti a na druhou stranu zase veškeré pravidelné příjmy domácnosti.

Snažte se na nic nezapomínat – do výdajů pište platby za energie, za nájem, za příspěvky například do fondu oprav atp., dále kolik utrácíte za jídlo a potřeby pro domácnost, za oblečení, dopravu, internet a telefon, za školné, za kulturu, kolik si platíte na případné spoření, kolik dáte za své zájmy a koníčky apod.

Následně všechny výdaje sečtěte a poté je odečtěte od příjmů. Díky tomu zjistíte, jakou částku jste schopni měsíčně reálně odložit stranou a tedy na případné splátky. Pokud se zdá částka příliš nízká, můžete popřemýšlet nad tím, kde uspořit, zda nejsou některé z výdajů zbytečné. Také si vytvořte variantu bez placení nájmu, neboť při pořízení vlastního bydlení byste již nájemné neplatili a uspořené peníze by mohly jít na splátky úvěru.

Pakliže Vám vyšlo, že měsíčně uspořená částka je velmi nízká, nebo se rovná nule, brát si úvěr logicky nebude dobrý nápad, protože by se téměř určitě dostavily problémy se splácením pravidelných měsíčních splátek – uvažte, že splácet budete každý měsíc po mnoho let! Na druhou stranu, jestli Vám měsíčně zbývá peněz poměrně dost, anebo platíte vysoký nájem, který by jinak mohl jít na splátky a dokázali byste tím pádem úvěr bez problémů splácet, tak proč si tímto způsobem nepomoci k vysněnému vlastnímu bydlení.

Hypotéka umožní získat vlastní bydlení - Opava, Ostrava, Frýdek-Místek, Bruntál, Hlučín

Pokud toužíte po vlastním bydlení a nemáte dost finančních prostředků na jeho koupi za hotové, asi Vás jako první možnost napadne hypotéka. Díky hypotéce nebudete muset na vlastní bydlení léta spořit, ale naopak si jej pořídíte hned a namísto spoření nebo placení nájmu budete peníze dávat do splátek, což se jistě vyplatí více, než platit celý život nájemné. Hypotéka však může mít také svá úskalí, jakým je třeba ručení nemovitostí.

První problémy se ale mohou projevit již při samotné žádosti o hypotéku. Protože hypotéční úvěr je obvykle poměrně vysoký a navíc se splácí i celá desetiletí, riziko, že někdy během té doby přijdou větší či menší problémy se splácením, tím pádem stoupá. A proto si banky před udělením hypotéky provádějí důkladnou analýzu možností žadatele – bance je třeba předat nejrůznější údaje, především o svém zaměstnání a výši příjmu, ale například i o zdravotním stavu apod. Na základě dodaných informací, které je třeba uvádět pravdivě, protože jinak se může jednat o úvěrový podvod, a jejich důkladné analýze, banka žadateli buď poskytne hypotéku v plné výši anebo nabídne nižší než požadovanou částku, případně neumožní hypotéku vůbec.

Pokud patříte mezi neúspěšné žadatele, neztrácejte naději. Zamítnutím hypotéky banka před možnými problémy chrání nejen sebe, ale i zájemce. Navíc můžete peníze na bydlení získat i jinak. Mezi výhodné úvěry totiž patří i půjčka ze stavebního spoření.

Úvěr ze stavebního spoření namísto hypotéky - Opava, Ostrava, Frýdek-Místek, Bruntál, Hlučín

Chcete získat peníze na vlastní bydlení, ale nedostali jste hypotéku, anebo byste raději peníze získali jinak? Pak využijte možnosti výhodné půjčky ze stavebního spoření. Stejně jako hypotéka, tak i úvěr ze stavebního spoření je určena na výdaje spojené s bydlením.

Abyste mohli tuto půjčku získat, je logicky třeba mít uzavřenu smlouvu o stavebním spoření a spořit minimálně 2 roky. Také je nutné mít již naspořeno určité procento z cílové částky stavebního spoření. Pokud však 2 roky čekat nechcete, lze využít překlenovací úvěr ze stavebního spoření.

Refinancování umožní ušetřit na splátkách - Opava, Ostrava, Frýdek-Místek, Bruntál, Hlučín

Splácíte již nějakou dobu úvěr a končí Vám doba jeho fixace? Pak využijte možnosti refinancování u vlastní banky, anebo také u konkurence. Banky se při získávání nových klientů předhánějí co to dá, takže navštivte více bank, porovnejte jejich nabídky a vyberte si tu nejvýhodnější.

Investice Opava, Ostrava, Frýdek-Místek, Bruntál, Hlučín

Je pro vás obchodování s akciemi či komoditami složité nebo nemáte čas se věnovat investování? Chcete mít víc času na práci a koníčky, přitom mít své prostředky výhodně uložené? Nejste spokojeni s nulovým výnosem na vašem bankovním účtu? Chcete výhodně zhodnotit své finanční prostředky? Chcete se stát bankéřem? Investice přináší mnohem výhodnější formy ukládání peněz. Investovat lze jednorázově či pravidelně. Podstata pravidelného investování spočívá v investování stále stejné částky v pravidelných intervalech do konkrétního fondu. Lze si tak zajistit dostatečnou rezervu na stáří, budoucnost dětí nebo financování bydlení.

Velká většina investorů (fyzických osob) má v současnosti poměrně širokou škálu možností, kam uložit své volné finanční prostředky. Investovat můžete na kapitálových (akcie, dluhopisy, podílové fondy), měnových (měnové konverze), komoditních trzích (ETC, komoditní trhy a trhy drahých kovů) či jsou k dispozici možnosti investice pro pokročilé (indexové akcie - EFT, certifikáty, opce, pákové certifikáty, warranty, futures).

Kam své peníze investovat - Opava, Ostrava, Frýdek-Místek, Bruntál, Hlučín

Máte finančních prostředků dostatek a tak zvažujete, co s nimi a zda by nešly nějak zhodnotit? Nechat peníze jen tak ležet na účtu anebo schované doma je sice pořád stokrát lepší, než je neuváženě utrácet za nesmysly, avšak přesto to znamená, že peníze vlivem inflace sice pomalu, ale neustále ztrácejí na hodnotě, a proto se vyplatí je investovat.

Vhodnými prostředky investic mohou být například:

  • Spořící účty a termínované vklady
  • Investiční fondy, podílové fondy a akcie
  • Investice do nemovitostí
  • Investice do umění a starožitností
  • Investice do zlata a jiných drahých kovů nebo drahých kamenů či šperků aj.

Vklady Opava, Ostrava, Frýdek-Místek, Bruntál, Hlučín

Pojem vklady neboli depozitní produkty zahrnuje celou škálu vkladových účtů, na které si klient může ukládat svoje volné finanční prostředky. Depozitní produkty jsou bankami nabízeny všem klientům (fyzickým i právnickým osobám, tuzemcům i cizozemcům) v českých korunách i cizích měnách, konkrétní podmínky pro jejich vedení se liší podle typu produktu a podle banky, která je poskytuje. Vkladovými účty jsou běžné účty, spořící účty a termínované klady.

Běžné účty patří mezi tzv. vklady na viděnou, tzn. že s prostředky na něm uloženými může klient v kterémkoli okamžiku, tj. bez výpovědních lhůt, disponovat. Smyslem těchto účtů je mít prostředky kdykoli k dispozici, zejména pro potřeby platebního styku, a to jak hotovostního, tak i bezhotovostního. Většinou nenesou žádný nebo jen nízký úrok.

Spořící účty spojují výhody běžného a termínovaného účtu, tj. prostředky jsou klientovi rychle k dispozici (jako u běžného účtu) a zároveň jsou výhodněji úročeny než běžné účty.

Termínované vklady jsou vhodné pro ty, kteří mají volné finanční prostředky, které nemíní použít a přejí si je zhodnotit, získat jistý výnos v zásadě bez rizika ztrát. Jsou úročeny výhodněji než běžné nebo spořící účty (některé banky, ale mohou mít spořící účet úročený výhodněji, než jiné banky termínovaný vklad).

Vkladní knížky jsou spořícím produktem, který není určený pro platební styk. Místo písemné smlouvy je klientovi vydána vkladní knížka.

Pojišťovnictví Opava, Ostrava, Frýdek-Místek, Bruntál, Hlučín

Pojišťovnictví je odvětví zabývající se pojištěním, které je efektivním způsobem tvorby a rozdělování finančních rezerv k úhradě škod a potřeb, které vznikají z nahodilých událostí.

Pojištění dodá na klidu

Nezapomínejme ani na vhodné pojištění. Je moudré spořit a starat se o své peníze a majetek. Avšak i toho, kdo svůj majetek spravuje moudře, může potkat nečekaná nepříjemná událost a proto je vhodné být připraven na všechno, k čemuž dopomůže vhodně zvolený typ pojištění, například pojištění majetku nebo životní pojištění.

Životní pojištění Opava, Ostrava, Frýdek-Místek, Bruntál, Hlučín

V současné době se na trhu nabízí různé druhy životního pojištění, které pomáhá zmírnit nepříjemné důsledky nahodilých situací a finančně zajistit osoby blízké. Životní pojištění se sjednává na zabezpečení rodiny, kdyby se s pojistníkem něco stalo. Dělí se na spořicí (investiční a kapitálové), kdy se část peněz spoří a rizikové, kdy jde celá splátka na riziko a čistě rizikové (pojištění pro případ smrti).

Důchodové pojištění Opava, Ostrava, Frýdek-Místek, Bruntál, Hlučín

Důchodové pojištění je jedna z forem životního pojištění a jistotou v období zaslouženého odpočinku. Zahrnuje pojištění pro případ dožití, kdy se po dosažení stanovené věkové hranice pojistné plnění vyplácí oprávněné osobě naspořená částka, a to buď ve formě pravidelného důchodu nebo v podobě jednorázového vyplacení naspořené částky. Sjednaná pojistná částka je včetně garantovaného zhodnocení, klient dopředu ví, kolik minimálně obdrží na konci pojištění. Základním cílem důchodového pojištění je zvýšení životního standardu v seniorském věku. Sami si zvolíte, zda má být důchod vyplácen ve vámi zvolených periodách, nebo výplatu důchodu po stanovený počet let. Máte možnost sestavit si takové důchodové pojištění, které bude vyhovovat vašim představám a požadavkům.

Stavební spoření Opava, Ostrava, Frýdek-Místek, Bruntál, Hlučín

Stavební spoření je jedním z nástrojů slušného zhodnocení prostředků a také možností jednoho z nejdostupnějších úvěrů na bytové potřeby. Je vhodným spořicím produktem pro všechny, kteří mají na příštích x let jasno, že uspořené finance nebudou potřebovat. V jeho rámci můžete spořit, požádat o úvěr ze stavebního spoření nebo o překlenovací úvěr a můžete také využívat státem poskytované podpory stavebního spoření.

Osobní a spořicí účty Opava, Ostrava, Frýdek-Místek, Bruntál, Hlučín

Běžný účet má dnes skoro každý. Možná s tím stávajícím ale nejste úplně spokojeni nebo plánujete založit účet pro své dospívající děti a rádi byste věděli, co se v současnosti na poli běžných účtů nabízí. Nebo hledáte nejvýhodnější spořicí účet? Spořicí účet je účet, na kterém máte výhodně uložené finanční prostředky stále k dispozici. Jedná se o nástroj pro pravidelné spoření či krátkodobé zhodnocení Vašich finančních prostředků, které nechcete mít vázány. Spořicí účet vám nabídne rychlé a bezpečné uložení dočasně přebytečných financí. Kvalitní spořicí účet se pozná podle rozumného úročení a rychlé dostupnosti k uloženým prostředkům.

Cestovní pojištění Opava, Ostrava, Frýdek-Místek, Bruntál, Hlučín

Cestovní pojištění může krýt řadu rizik, která mohou cestovatele potkat v zahraničí, léčebné výlohy a asistenční služby. Je určeno každému, kdo chce svojí zahraniční dovolenou strávit v poklidu. Cestování přináší spoustu nečekaných událostí vedoucích často k závažným rozhodnutím.

Cestovní pojištění je určené dospělým i dětem, občanům České republiky pro cesty do zahraničí i cizím státním příslušníkům pro cesty do států, jichž nejsou státními příslušníky (to neplatí v případě, kdy je pojištěný cizí státní příslušník účastníkem veřejného zdravotního pojištění v České republice).

Úrazové pojištění Opava, Ostrava, Frýdek-Místek, Bruntál, Hlučín

Úraz se může stát každému, je otázkou jedné neblahé vteřiny. Může znamenat podstatný zásah do života jedince i jeho rodiny. Nelze mu zabránit, lze se však na jeho důsledky připravit. Úrazové pojištění na dobře stanovené částky je zárukou, že v případě úrazu nemusíme kromě léčení řešit ještě finanční starosti. Úrazové pojištění umožňuje pojištěným chránit se před ztrátou příjmu kvůli takové neočekávané události jako je úraz. Pojistné plnění z úrazového pojištění může jednotlivci i jeho rodině pomoci kompenzovat nejen ztrátu příjmu, ale i případné další náklady spojené s úrazem a jeho léčbou.

Potřebujete poradit v oblasti pojištění nebo investic, uzavřít stavební spoření, hledáte nemovitost a chcete si vzít hypotéku na její koupi nebo Vám končí fixace, avšak na trhu financí a realit se vůbec neorientujete? Chcete-li uzavřít pro Vás nejvýhodnější produkt, pak se obraťte na finančního poradce. Tento profesionál v oboru finančního poradenství Vám pomůže vyřešit Vaší finanční situaci a nabídne Vám tyto služby:

  • Všechny druhy pojištění
  • Stavební spoření
  • Úvěry na bydlení a rekonstrukce
  • Hypotéky
  • Doplňkové penzijní spoření

Cílem finančního poradce je Vaše spokojenost. Cíleně nespolupracuje se všemi finančními institucemi, ale vybírá pouze ty nejvýhodnější produkty pro Vás. Neustále porovnává produkty na trhu, aby Vám mohl co nejlépe posloužit.

Chraňte si své finance, nejednejte ukvapeně, svěřte se do rukou profesionálů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20410 (magazinopava.cz#48)


Přidat komentář