Relaxační wellness pobyt Opava

Potřebujte zhubnout, naučit se zdravě jíst a cvičit, zpevnit svalstvo a celkově se ozdravit? A chcete si u toho zároveň užít nějaký čas, kdy budete jen relaxovat a nechávat jiné, aby o vás pečovali a hýčkali Vás?

Wellness Opava

Pokud cítíte, že potřebujete změnu, že vaše mysl i tělo potřebuje odpočinek, pak je pro vás ideální vyzkoušet si wellness pobyt. A co že je to vlastně wellness?

Co znamená wellness?

Slovo wellness už jste pravděpodobně někdy slyšeli. Většina osob má toto slovo spojené se zdravým životním stylem. Wellness se však nezaměřuje jen na tělo, ale také na mysl – žít wellness znamená žít zdravě nejen po fyzické stránce, ale také po stránce psychické, neboť wellness pojímá člověka jako celek. Wellness znamená žít v rovnováze ve všech oblastech lidského života a to po celý život. Wellness by tak měl člověku pomoci dožít se vysokého věku v plném fyzickém i psychickém zdraví. Styl wellness se zaměřuje na:

  • celkově pozitivní přístup k životu, ochranu proti stresu, relaxaci nebo meditaci
  • fyzickou kondici pomocí přiměřeného cvičení nebo vhodné rehabilitace
  • správnou výživu – jíst střídmě, zdravě, vyváženě a přesto chutně a nikdy ne nudně
  • péči o tělo pomocí masáží, přírodní kosmetiky a množství jiných ozdravných  a odpočinkových procedur

Jak se naučit žít wellness?

Naučit se žít ve stylu wellness můžete pomocí moudrých knih. Avšak pokud si chcete wellness osvojit nenásilnou a velmi příjemnou formou, vyzkoušejte si wellness pobyt. Díky wellness pobytu si odpočinete od práce a od všedních dnů, uděláte něco pro své tělo i pro svou mysl a zároveň získáte možnost osvojit si návyky, které mohou výrazně zvýšit kvalitu vašeho života a také jej prodloužit.

Wellness – relaxace a péče o tělo

Při wellness pobytu si určitě náležitě odpočinete. Na výběr máte spoustu příjemných kúr a procedur sloužících k relaxaci, uvolnění, rehabilitaci a celkovému ozdravení. Můžete vyzkoušet například vířivý bazén, masáží vany, léčivé bylinné, olejové, rašelinné či bahenní koupele, zábaly, skotské střiky, různé druhy masáží, saunování, baňkování, terapii hudbou, bylinami nebo světlem, terapii uměním nebo se zvířaty, solnou jeskyni, a spousty jiných ozdravných procedur a postupů.

Wellness a cvičení

Cvičení je zdravé, ale rozhodně to neznamená cvičit tak, abyste na konci byli k smrti unavení a druhý den se nemohli ani pohnout. Naopak, správné cvičení poznáte tak, že po jeho ukončení se cítíte lépe než před tím – jste svěží, nabití energií a na cvičení se vždy těšíte. Na wellness pobytu vás vyšetří fyzioterapeut a doporučí vám vhodné cvičení, jeho délku a stupeň zátěže nebo vhodný typ rehabilitace.

Wellness a stravování

Když se řekne zdravá strava nebo dieta, spousty lidí si představuje konzumaci jídel nevalné chuti, syrové zeleniny nebo dokonce hladovění. To však nemá se zdravou stravou nic společného. Zdravá strava znamená jíst vyváženě, nepřejídat se a zaměřit se na čerstvé, chemicky nezpracované a nekonzervované potraviny. Na wellness pobytu pro vás bude sestaven individuální jídelníček dle vašeho zdravotního stavu, vašich potřeb a cílů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20417 (magazinopava.cz#7)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat