Sádrokartonové práce - Opava

Budete rekonstruovat starší byt či rodinný domek? Hledáte materiály, které umožňují provést úpravy rychle, levně a přesto kvalitně? Pak se zaměřte na sádrokarton. Více se dozvíte v následujícím článku.

Sádrokarton je mezi stavebníky a řemeslníky velice oblíbeným materiálem. Umožňuje provádět rekonstrukce a úpravy interiéru poměrně rychle a bez prodlev, má nízkou hmotnost, takže nezatíží konstrukci stavby a velmi příjemná je jeho příznivá cena. Atraktivní je také variabilita využití sádrokartonových konstrukcí – ze sádrokartonu postavíte příčky, vybudujete díky němu velmi útulné podkroví či skvěle vypadající bytové jádro, anebo upravíte výšku místnosti stropními podhledy. Dále lze ze sádrokartonu vytvářet nejrůznější tvary a konstrukce dle potřeby – atypické stropy, skryté úložné prostory, oblouky, módní niky, police a dokonce i šatny aj.

Montáže sádrokartonu a půdní vestavby – Opava

Hledáte řemeslníka, který umí kvalitně a efektivně pracovat se sádrokartonem? Pan David Vyhlídal Vám splní veškerá přání ohledně rekonstrukce bytu či domu nebo půdní vestavby. Vaše dotazy nebo poptávku prací směřujte na pana Vyhlídala prostřednictvím níže uvedených kontaktů:

David Vyhlídal, e-mail: vidastav@seznam.cz, telefonní číslo: 773 635 543, adresa: 17.listopadu 15, Opava 6, 74706.

Montáže sádrokartonů- Opava

David Vyhlídal

tel.: +420 773 635 543

e-mail: vidastav@seznam.cz** **

Montáž sádrokartonu probíhá rychle

Sádrokartonové konstrukce jsou oblíbené především pro rychlost výstavby, nízkou hmotnost a příjemnou cenu.

Suchá výstavba umožňuje pracovat bez prodlev

Rychlost realizace sádrokartonových konstrukcí je umožněna díky procesu suché výstavby. Zjednodušeně by se dalo říci, že sádrokartonová konstrukce je vlastně stavebnice – pro její realizaci nepotřebujete žádné vlhké pojivo (jako je malta) a proto se používá termín „suchá výstavba“. Jako první se na místo upevní lehké kovové profily a na ně pak tenké a lehké sádrokartonové desky. Po sestavení konstrukce tak není potřeba čekat na vyschnutí a vytvrdnutí spojovací hmoty, jelikož zde žádná není a je tak okamžitě možné přejít k dalším pracím.

Sádrokartonové konstrukce jsou lehké a pevné

Při každé interiérové rekonstrukci nebo úpravách je potřeba dbát na to, aby nové prvky nebyly příliš těžké. Nové** příčky** mohou konstrukci domu nadmíru zatížit, stejně tak nové obklady šikmin v podkroví. Proto je důležité používat lehké materiály, které stavbu nepřetíží. A proto je při rekonstrukcích tak oblíbený a často používaný sádrokarton, jehož nesmírnou výhodou je právě nízká hmotnost. Díky použití sádrokartonu se není třeba obávat přetížení konstrukce střechy nebo stavby.

Sádrokartonové konstrukce dosahují nízké hmotnosti díky použití lehkých materiálů, jako je papír, sádra a lehké kovové profily. Sádrokartonové desky mají na šířku jen pár milimetrů a proto často vyvstává otázka, zda mohou být dostatečně pevné. Odpověď je samozřejmě ano. Byť jsou sádrokartonové konstrukce lehké a tenké, svou pevností a nosností leckoho příjemně překvapí.

Co zajišťuje pevnost sádrokartonových konstrukcí?

Tenká sádrokartonová deska je složena z několika ještě tenčích vrstev. A právě důmyslné vrstvení materiálů tenké desce zajišťuje až překvapivou pevnost. O nosnost sádrokartonové konstrukce se zase starají lehké kovové profily, na nichž jsou tenké desky upevněny. Díky tomu lze na sádrokartonové konstrukce zavěsit nejen obrazy nebo police, ale třeba i těžké horní skříňky od kuchyňské linky. Nevýhodu však představuje to, že vše musí být zavěšeno tam, kde je pod vrstvou sádrokartonu umístěn nosný profil – samotný sádrokarton by zavěšenou věc neudržel. Proto je potřeba hlavně v případě kuchyně plánovat dopředu a profily umístit na správné místo, aby pak bylo možné skříňky vhodně zavěsit.

sádrokartonové příčky

 

David Vyhlídal

tel.: +420 773 635 543

e-mail: vidastav@seznam.cz

Může se sádrokartonová konstrukce rovnat zděné?

Již víme, že pevností i nosností se sádrokarton vyrovná zděné příčce. Avšak může se sádrokartonová konstrukce srovnávat se zděnou příčkou také v hodnotách tepelné a zvukové izolace? Odpověď je rovněž ano – aby měly sádrokartonové příčky vlastnosti obdobné jako zděné, dovnitř se vkládá izolační materiál, nejčastěji minerální vlna. Díky tomu má sádrokartonová příčka zvukově i tepelně izolační hodnoty srovnatelné se zděnými příčkami.

Půdní vestavba umožní bydlet rychle a levně

Mnoho bytových domů i rodinných domků má prázdnou, nijak nevyužívanou půdu, kde se pouze usazuje prach a skladuje staré nepotřebné harampádí. Tento prostor v sobě skrývá veliký potenciál – díky vhodně provedené rekonstrukci z něj lze vytvořit vkusné a útulné bydlení za příznivou cenu. Zvláště když porovnáte ceny bytů, anebo kolik by stála přístavba k rodinnému domu, pak se půdní vestavba jednoznačně vyplatí. V případě bytových domů lze díky půdní vestavbě získat bydlení za příjemnou cenu i v centru města, kde jsou jinak byty obvykle nejdražší.

Když se dům stavěl, stavební inženýr ani architekt nepředpokládal, že tento prostor bude někdy v budoucnu využíván jako obytný. Proto je zapotřebí provést rekonstrukci, která spočívá především v zateplení a obložení střechy, provedení elektroinstalace, položení podlahové krytiny a většinou i instalaci nových oken (buď do štítu nebo střešní).

Aby nedošlo k přetížení střešní konstrukce nebo konstrukce domu, je při půdní vestavbě obzvláště důležité používat lehké materiály. K tomuto účelu se obzvláště dobře hodí sádrokarton, který vyniká nízkou hmotností – lze jej využít jak k obkladům střechy, tak pro výstavbu příček, je-li podkrovní prostor příliš veliký.

Půdní vestavby

 

David Vyhlídal

tel.: +420 773 635 543

e-mail: vidastav@seznam.cz

Stropní podhledy sníží vysoký strop

Stropní podhledy mají různé funkce – mohou snížit strop, je-li příliš vysoký. Díky tomu se místnost podstatně rychleji vytopí. Dále mohou stropní podhledy dobře posloužit k vybudování atypicky tvarovaného stropu, anebo zakrývat nevzhledný či křivý strop. Oblíbenou možností je využít podhledy k zabudování šikovně ukrytých úložných prostor, kterých bývá zvláště v menších bytech nedostatek.

Typy sádrokartonu

Na trhu existuje více typů sádrokartonu s různými vlastnostmi. Obecně se sádrokarton dělí na tři základní typy, které se pro lepší orientaci barevně odlišují na bílý, zelený a červený sádrokarton.

  • Standardní** „bílý“ sádrokarton** se používá všude tam, kde na něj nejsou kladeny zvýšené nároky na odolnost. Dají se z něj vybudovat veškeré typy konstrukcí.
  • Voděodolný „zelený“ sádrokarton je nezastupitelný tehdy, pokud ze sádrokartonu chcete vybudovat bytové jádro, nebo jej chcete použít v koupelně například na příčku. Zelený sádrokarton je opatřen speciální impregnací, díky níž je odolný vůči vodě. Kromě koupelny se hodí i na jiná vlhká místa, například ke kuchyňské lince. Byť je tento sádrokarton voděodolný, přesto se stejně jako všechny ostatní typy sádrokartonu hodí výhradně pro interiérové využití – venku se sádrokarton nepoužívá.
  • Protipožární „červený“ sádrokarton má díky obsahu skelného vlákna zvýšenou odolnost vůči ohni. Jelikož je sádra nehořlavý materiál, tak rovněž ostatní typy sádrokartonu nijak zvlášť nehoří – v případě protipožárního sádrokartonu bylo papírové vlákno nahrazeno skelným, tudíž jeho protipožární vlastnosti se ještě posílily. „Červený“ protipožární sádrokarton se často používá v novostavbách řadových domků, kde je jeho účelem zabránit šíření požáru z jedné bytové jednotky do druhé. Dále se využívá také ve veřejných, kancelářských a průmyslových budovách.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20419 (magazinopava.cz#35)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat