Wing Chun Kung Fu - Opava, Ostrava

Chcete udělat něco pro své zdraví a fyzickou kondici a zároveň se naučit efektivní sebeobraně? Lákají Vás bojová umění? Pak se vydejte cestou Wing Chun Kung Fu, jednoho z nejefektivnějších stylů Kung Fu.

Wing Chun Praha

Navštivte Wing Chun v Praze a naučte se toto tradiční bojové umění jak se předávalo z generace na generaci. Wing Chun Kung Fu, jak již název napovídá, patří do početné „rod iny“ různých stylů dobře známého čínského bojového umění Kung Fu, které na západě nejvíce proslavili filmoví herci a mistři bojových umění jako Bruce Lee nebo později Jackie Chan.

Wing Chun Kung Fu má dle legendy své počátky v Číně 17. století a své jméno získalo podle slečny Yim Wing Chun. Tu obtěžoval nechtěný nápadník. Když ho Yim odmítala, chtěl si ji přivlastnit násilím. Proto Yim Wing Chun uprchla a skryla se u své přítelkyně a mnišky z kláštera Shao Lin (Šaolin) Ng Mui. Šaolinský klášter je považován za kolébku nejkvalitnějšího Kung Fu a v Číně i ve světe má dodnes velmi dobré jméno.

Ng Mui musela z kláštera Shao Lin uprchnout, protože byl v té době zničen nájezdníky. Díky tomu se seznámila z Yim Wing Chun a jejím otcem. Když byla Yim v nesnázích, Ng Mui ji poskytla útočiště a rozhodla se jí dávat lekce Kung Fu. Yim se poté vrátila domů, nechtěného nápadníka vyzvala na souboj a snadno jej porazila. Později se provdala za muže, kterého si sama vybrala a předala mu své umění Kung Fu. Její muž poté předal Kung Fu svému žákovi a tak se styl Wing Chun Kung Fu dochoval dodnes.

Různá** bojová umění** mají množství odnoží a každá je něčím specifická. O Wing Chun Kung Fu platí, že je velmi účinné, praktické a dá se naučit rychleji než jiné styly nebo bojová umění, protože je zaměřeno na efektivitu a účinnost. Zatímco jiná bojová umění často vyučují složitým rituálním, abstraktním nebo zvířecím pohybům a mají i tisíce různých forem,Wing Chun Kung Fu se zaměřuje na praktické pohyby, které je možné využít v boji a obsahuje jen 6 základních forem, které je mezi sebou možné dle okamžité potřeby libovolně kombinovat.

Za jak dlouho se naučím Wing Chun Kung Fu?

Pokud se chcete stát mistrem bojových umění, je třeba poctivě, pilně a soustředěně trénovat minimálně několik let, ideálně celý život. Avšak základním prvkům velmi účinné sebeobrany se díky poctivému tréninku Wing Chun Kung Fu naučíte již za několik měsíců a poté budete schopni odolat útoku i podstatně silnějšího protivníka.

Wing Chun Kung Fu je vhodné pro ženy, muže, děti i starší osoby jakéhokoliv věku (děti spíše až od 6 let), neboť pro výuku sebeobrany není nutné být kdovíjak silným. Postačí chuť naučit se něčemu novému, poctivý trénink, trpělivost a porozumění principům Wing Chun Kung Fu, díky nímž je toto bojové umění tak účinné. Vždyť mezi studenty Wing Chun Kung Fu patřil i světoznámý herec, mistr boje a doslova neporazitelný Bruce Lee.


Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20427 (magazinopava.cz#47)


Diskuze a zkušenosti

Send | 28.08.2017 15:22
Chtel jsem se opitat jestli je zde nekdo kdo ma s timto bojovym umenim nejake zkusenosti pripadne s jinym bojovym umenim? Dnes jdu na 1.lekci tohoto umeni protoze uz me dost toci lide za volantem kteri ridi jak kreteni a uz jsem malem od par rizku dostal co vylozene provokujou a vyhledavaji problem jako zrovna pred tydnem v Olomouci a nevim jak bych si treba poradil s timto taxikarem a nemel aspon to drevo

Max | 31.08.2017 13:13
Já o tom taktéž přemýšlím. Mou jedinou cestou je wing chun. Ale né a né se k tomu dokopat :-/. Zdar Max

Petr C. | 03.03.2018 13:08
Dnes jako jedinné účinné tradiční styly jsou Wing Chun, Aikido, Thai Box a zápas - Jiu jitsu atd.

Radovan | 04.07.2019 13:20
Než jsem začal cvičit Wing Chun měl jsem problémy se zády. Dnes už mám zdravá záda, a už ani k doktorovi nechodím. Prý tam nemám co dělat :-)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat