Svatební fotograf Opava

Připravit se na svatební den není jednoduché, protože málokdo to již zažil a ví, co má očekávat. Obzvlášť, pokud je to první svatba, pak se většinou všichni snaží, aby svatba byla velkolepá a dokonalá. Výběr svatebního fotografa se nesmí podcenit.

Vybrat si správného fotografa na svůj velký den není až tak snadné, jak se na první pohled zdá. V mnohém to ulehčí fakt, že máte známého, který je profesionálem v oboru pořizování svatebních fotografií a rád vám své služby na tento den nabídne. Pokud nemáte, ani tak nevěšte hlavu, svatebních fotografů je dost a pokud jej objednáte s předstihem, můžete si vybírat. Pro dokonalost fotografií je pak nutné se držet základních nepsaných pravidel a doporučení, které fotografové obvykle vydávají.

Vše dopředu nachystat

Nejstrašnější scénáře svatby se mohou naplnit, pokud se dopředu nachystáte jen tak nějak, spíše nijak. Například co se svatebního fotografa týče, bývá dost nevěst zklamáno, že nejsou dokonalé fotky, přičemž fotografovi poskytly polovičaté informace a na pár důležitých nezbytností zapomněli. Napište si klidně jako pro méně chápavé seznam všech podobností, které je nutno zařídit, klidně úkoly rozdělit mezi družičky, svatební matky a další zúčastněné. Jistě rádi pomohou a vy tak budete mít jako nevěsta hlavu čistší a klidnější. Může se totiž stát, že si na obřad zapomenete vzít doklady, což se projeví nejen na vaší tváři, ale i trapným okamžikem na svatbě. A co je na tváří, bude i na fotce, pozor na to!

Dokonalost make-upu a účesu

O perfektně sladěném foto make-upu s účesem nemusí být mnoho vysloveno. Jde tak nějak o samozřejmost, na které si nevěsta zakládá a i v dnešní době se během celoročních příprav na svatbu setkává s kosmetičkou, vizážistkou a kadeřnicí. Probíhá nejen zkouška svatebního účesu, ale i péče o pleť, aby byla v ten správný den bez jediné chybičky. I ten nejlepší make-up všechno nezakryje, proto pro dokonalost fotografií této fázi věnujte dostatečnou pozornost.

Nic není dokonalé

A pokud už se něco nepříjemného stane, berte to sportovně. Holt ne vždy je vše růžové a pohádkové. V den vaší svatby sice chcete mít vše v pořádku, ale nakonec stejně u fotografií budete vzpomínat jen na to hezké, ale jestliže se necháte strhnout momentem, který není nejlepší, na pořízených fotkách se to projeví. Proto mějte na svatební den tak zvaně slunce v duši a nezapomeňte se dokonale usmívat. Málokomu úsměv nesluší a na svých fotkách chcete vypadat naprosto jedinečně. A obzvlášť, pokud jste nevěsta, snímají vás všudypřítomné foťáky, mobily a jiná zařízení.

Pohodlnost bot i šatů

Často se dělají chyby co se šatů i bot týče. Nevěsty chtějí být nádherné, ale pokud si popotahují neustále šaty, nebo jejich chůze je dost viditelně nepřirozená, bude to znát nejen na fotkách, ale i videu. Nechtějte se stát obětí nedokonalého vybavení a vždy si vezměte pohodlnou obuv na celý den. Málokterá žena vydrží na vysokých podpatcích celý den, takže balerínky a klidně i tenisky je dobré mít v záloze. Dokonce takové výrazné tenisky, třeba červené mohou být i dobrou kulisou na focení. Co se šatů týče, je potřeba si vše dopředu promyslet a vždy raději volit takové, které mají ramínka. Většina svatebních šatů jsou těžké a pohyb zaručí jejich nestabilitu na těle. Pak je nutné je pořád upravovat, což není dobré jak pro samotnou nevěstu, tak fotky.

Taštička první pomoci

Když už se něco nepříjemného stane, mějte u sebe tak zvanou tašku první pomoci, která ale nebude obsahovat obvazy a škrtidla, ale nitě, jehly, nůžky, lak na vlasy, nehty, náhradní punčocháče, kosmetiku, sponky, špendlíky a hlavně spínací špendlíky. Nitě v barvě svatby a logicky černou a bílou. Také nesmí chybět deodorant, dobré jsou navlhčené ubrousky aj. To vše je nutné mít u sebe a také mnoho dalšího, co si jen vzpomenete. Určitě přípravu a přítomnost takové tašky první pomoci oceníte. A zejména pak kvůli pořízení kvalitních fotografií.

Hlídat si hladinu cukru v krvi

Nervozita před obřadem pro snoubence stoupá, zvláště pak nevěsty, ty mohou dostat až hysterický záchvat. A opět místo, kde se to projeví, jsou zejména fotografie. Pokud klesá hladina cukru v krvi, projeví se to nestabilitou, neklidem a člověk nemá chuť se usmívat. Takže aby přece jen jste si na fotkách uchovali úsměv a šťastný okamžik, je potřeba mít u sebe například čokoládovou tyčinku.

S alkoholem na míru

Je běžné, že se na svatbách podává alkohol, a jako nevěsta budete nucena (pokud nejste těhotná), pít poměrně dost často alkohol. Jestli na něj nejste zvyklá, pijte pomalu a jen decentně. Přemíra alkoholu neudělá krásné fotky, spíše budou trapné. Takže s alkoholem opatrně a pokud vás budou nutit, vymluvte se třeba i na případné těhotenství. No co, můžete se splést přece.

Čistá svatební košile

Až si budete prohlížet svatební fotografie, všimnete si každého případného fleku. A nejčastějším místem, které bývá postiženo, je ženichova svatební košile. Nejen pocením, ale i jídlem, pitím aj. takže mějte dopředu, jako správná novomanželka připravenou čistou náhradní košili. Váš vyvolený bude perfektní na svatebních fotografií a budete tak společně tvořit nádherný a ničím nezkažený pár. Prostě tak, jak si to přejete.

Postoje při focení

Dokonalost fotografií také dost podstatně ovlivní postoj při focení. A nejde jen o správné natočení, ale i použití končetin aj. Například pokud máte korzetové šaty, paže u těla vytvoří efekt o dost silnější horní končetiny, než je skutečné. Na tento fakt myslete a klidně před zrcadlem doma cvičte. A to i ve svatebních šatech i s účesem, který budete mít. Nejlepší je provést poslední zkoušku účesu už v přítomnosti svatebních šatů a dokonat tak dílo, co se zkoušky na svatební fotografie týče. Nepodceňujete tento moment, uvidíte, že se vyplatí. Například ne každý vypadá zepředu naprosto skvěle, přitom postačí pouze trochu nahnout hlavou na stranu. Dost často je problém s druhou bradou, takže na to pamatujete, ale nevystrkujte bradu příliš, aby to nevypadalo až přespříliš divně. A další častý problém bývá s hrbením. Jestliže máte sklon se hrbit, pak si rozhodně nepořizujte korzetové šaty bez ramínek. Naopak je nezbytně nutné, abyste měla šaty s ramínky.

Zkouška je nejlepší plánovač

A tou nejlepší prevencí před nechtěnými fotografiemi, je zkouška. Zajděte na místa, kde bude svatba, kde bude probíhat focení a klidně si najděte ty nejlepší místa, abyste se cítili dobře a společně i měli perfektní fotky. Zkoušejte, plánujte a dělejte vše proto, aby nejen ten váš den, ale i vzpomínky zachycené na fotografiích byly jen ty šťastné.

Služby fotografa

Každý správný fotograf by měl být schopen vás připravit a doporučit vám i vhodné pozice. Musí si být vědom toho, že svatební fotografie fotíte poprvé a možná jste i nervózní. Správný fotograf takové prostředí zná a dokáže vás vést tak, aby výsledek předčil vaše očekávání. Je však nutné věnovat přípravě a výběru fotografa dostatek prostoru.

Focení miminek, dětí, rodin

Opravdu není mnoho toho, co nás v životě obohatí více než, dětský úsměv, první krůčky, smích, první slova a proto uchování vzpomínek na fotografiích, dnes již běžně patří ke zvyklostem moderních rodin. Každé období vašeho dítka je pro focení jiné a má své osobité kouzlo. Zásluhou moderní techniky se dnes profesionální focení stalo dostupným pro všechny a v mnoha případech běžně nahrazuje domácí videa i ostatní formy zvěčnění. Pro každou maminku jsou děti vším, většina ty své již pravidelně fotí a ty které ještě nezačaly a o focení uvažují je dobré se zamyslet nad účelem, který mají fotografie plnit.

Focení dětí se přizpůsobí věku dítěte. U malých dětí počítejte s tím, že se focení může protáhnout. Starší děti více spolupracují, takže focení nezabere tolik času.

Focení se může uskutečnit dle Vašich požadavků, v exteriéru nebo v ateliéru. Můžete sebe i miminko několikrát převléci, změnit styl, změnit účes, využít libovolný počet oblečení a rovněž změnit pozadí a nasvětlení.

Focení novomanželů

Svatba je den, který dlouho připravujeme, dlouho se na něj těšíme a také na něj chceme mít ty nejlepší vzpomínky. Skvělou možností jak tyto vzpomínky uchovat je svatební fotografie. Nejvhodnější čas, kdy nevěstu s ženichem “unést” na samostatné focení novomanželů, do nějaké zajímavé lokality – zámecká zahrada, park, nebo jiný exteriér, případně zajímavý interiér, je po svatební hostině, kdy se rodina bude mezi sebou seznamovat, pít kávičku, odpočívat po obědě. Na toto focení je třeba si vyhradit v denním harmonogramu alespoň 2 hodiny času. Za tuto dobu svědci mohou svatebčany zabavit nějakým programem, zábavou.

Každý pár je jiný a právě to je na práci svatebního fotografa velice náročné a zároveň velice kreativní. Už jen najít vhodnou pózu, je-li nevěsta větší, než ženich – je malý oříšek. Jednoduše – pro každý pár kreativní fotograf vymyslí pózy ušité na míru.

Výhodou je, pokud má nevěsta zkušenosti s modelingem, ale rozhodně to na jedničku zvládne každá nevěsta – stačí jen následovat rady fotografa a uvolnit se.

Svatební video, videoklipy

Bez svatebního videa se nelze obejít. Svatební video zachytí tu krásnou a neopakovatelnou atmosféru Vaší svatby a umožní se Vám i po letech vracet zpět do Vašeho dne D. Ale v dnešní uspěchané době, kdy má málo času pomalu i vrátný, je naopak svatební videoklip výborným artiklem pro prezentování celé Vaší svatby ve zkratce. Trvá sice jen několik minut, ale obsáhne všechnu tu skvělou atmosféru a nejdůležitější události Vašeho svatebního dne. Chcete mít zcela jedinečné natočení Vaší svatby a sestříhání, které nebude nikoho z Vašich přátel nudit?

Promítání videa na vaší akci

Plánujete prezentaci firmy, školení zaměstnanců či tiskovou konferenci? Organizujete, výstavu, kulturní, rodinnou či sportovní akci? Zdá se Vám prostor prázdný? Oživte ho obrazem ve formě videoprojekce. Správné využití vhodné prezentační techniky je rozhodujícím prvkem pro každou úspěšnou vizuální prezentaci, která výrazně ovlivňuje úspěch celé akce. Ať se již jedná o konference, společenské a kulturní akce, firemní prezentace, semináře nebo výstavy, promítání videí se stává nedílnou součástí těchto akcí. Navíc spojení taneční zábavy a promítání videa dodá vašemu večírku tu správnou atmosféru.

Focení domácích mazlíčků

Do většiny rodin patří neodmyslitelně také** domácí mazlíčci**, vy ale můžete světu ukázat, že váš mazlíček je výjimečný a že ho máte rádi. Nechte se s ním vyfotografovat bok po boku, s prvotřídní fototechnikou, profesionálním nasvícením a zkušenostmi kreativního fotografa. Je důležité mít mazlíčka zvěčněného na fotografii spolu s rodinou nebo samostatně. Máte mazlíčka rychlejšího než foťák a povede se Vám zachytit jenom rozmazaná oháňka? Milujete svého pejska? A už jste mu nechali vytvořit kvalitní portrét? Váš mazlíček si možná zaslouží víc než domácí foto z levného foťáku. Focení domácích mazlíčků je vždy velmi zábavné, je to příjemný veselý zážitek jak pro hravé mazlíčky, tak majitele. Dejte vědět paní Natalii Volkmer, která se pokusí zvěčnit mazlíčky i v akčních pózách. Mazlíčky fotí v ateliéru, nebo venku na zahradě, či kdekoliv jinde v přírodě, na závodech, nebo výstavách. Vše záleží na Vašich požadavcích a přání.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20430 (magazinopava.cz#49)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat