Solárium Opava

Solária jsou oblíbená pro možnost rychlého opálení a navíc je můžete využívat kdykoliv, tedy i v zimě nebo když je venku pošmourno. Při opalování v soláriu však dbejte o svou pokožku – používejte vhodnou kosmetiku a opalujte se s rozumem.

Solárium Opava

Kdo by nechtěl vypadat opáleně? Přiznejme si, že většina z nás touží po krásném opálení. Opálené osoby vypadají zdravěji a atraktivněji a obecně jim to více sluší. Každý však určitě ví, že opalování jak na slunci, tak v soláriu přináší určitá zdravotní rizika poškození kůže a také rychlejší stárnutí kůže. Přesto mnoho, zejména mladších osob v honbě za bronzově zabarvenou pokožkou tato varování ignoruje. Čas však ukáže, že se to nikdy nevyplatí.

Jak se chovat při opalování v soláriu?

Pokud jste v soláriu nikdy nebyli a nevíte jak to v nich chodí, přinášíme vám několik základních rad, díky kterým by mělo být opalování bezpečnější.

Mají ve vašem soláriu více typů opalovacích strojů? Pokud s opalováním v soláriu začínáte a zvláště pak máte-li světlou a citlivější pokožku, vždy si na začátku vyberete ten nejslabší ze všech modelů opalovacích strojů. Umožníte tím pokožce, aby si na solárium navykla.

Některá solární studia nabízejí stroje s velmi rychlým opalováním. Pokud máte citlivou pokožku, je velkou chybou jít hned na začátku na ty nejvýkonnější opalovací stroje. Riskujete tím nepříjemné a hlavně nezdravé spálení kůže, které ke krásnému vzhledu vaší pokožky rozhodně nepřispěje a ještě k tomu riskujete zdraví vaší kůže. Pokud máte světlou kůži a nejbližší solárium nabízí pouze stroj s velmi rychlým opalováním, raději si najdete studio, kde nabízejí i stroje se slabším výkonem.

Stroje s vysokým výkonem by měly používat jen osoby s tmavší a odolnou kůží a i ty by je měly kvůli zdraví pokožky střídat se stroji s nižším výkonem. Obsluha solária by vám měla doporučit stroj vhodný pro váš fototyp pokožky a také délku opalování. Nezapomínejte také na důležité solární brýle či klapky na oči.

Solární kosmetika

Při opalování v soláriu a rovněž po opalování nezapomínejte na vhodnou kosmetiku. Stejně tak jako používáte opalovací krémy při opalování na sluníčku, používejte je i v soláriu. Pro opalování v soláriu je však důležité použít speciální solární krémy, které jsou vyrobeny tak, aby pokožku chránily před zářením, které je ještě silnější než sluneční.

Stárnutí kůže, vrásky a další rizika

Protože solárium kůži vysušuje rychleji než opalování na sluníčku, po návštěvě solária je obzvláště důležité používat solární kosmetiku po opalování, která vysušenou kůži pomůže hydratovat a zklidnit ji po dávce velmi intenzivních UVA paprsků. Díky velmi intenzivnímu záření je pokožka v soláriu rychle vysušována a je tak náchylná ke tvorbě vrásek. Pokud pokožku důkladně hydratujete, riziko předčasných vrásek tím snížíte ale zcela neodstraníte. Nezapomínejte také na další rizika spojená s opalováním, především na zhoubnou rakovinu kůže, která dle lékařů bývá důsledkem silného spálení kůže při opalování. Proto se na slunci i v soláriu vždy chovejte tak, abyste se nikdy nespálili – přesně dodržujte stanovené časy a používejte kvalitní ochranné opalovací krémy i zklidňující a hydratační péči po opalování.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20440 (magazinopava.cz#6)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat